Skip to main content

Naše rodina

Vítejte na webu Naše rodina.

Jedná se o stránky, jejíž obsahem budou převážně rodinné recepty, které by neměly zapadnout někam pod stůl. Určitě se každému, kdo se pohybuje v kuchyni, již stalo, že najde super recept, který vyzkouší a řekne si: Tohle je super, tohle musím vařit častěji…  Pak ale přijde něco nového a tento původní padne v zapomnění. Aby se nám to nestávalo, rozhodli jsme se s manželkou, že si vytvoříme rodinnou sbírku těch nej receptů, které vyzkoušíme. Pokud Vás nějaký recept zaujme, podělte se v komentářích o své pocity.

Rádi zkoušíme nové recepty a pokud sami máte nějaký, o který byste se chtěli podělit, rádi se na něj podíváme a případně vyzkoušíme.


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

2 thoughts to “Naše rodina”

 1. Doporučuji něco z hlavy mého kamaráda:

  Zdravé ovocné tofu se sojovým masem a rýží.

  Potřebujeme:
  Tofu
  Sójové maso
  Italskou rýži Arborio
  Olivový olej
  Bujón
  Kari koření
  Asijské koření
  Exotickou omáčku
  Rajče (cherry)
  Ananas
  Jablko
  Jarní cibulku

  Nejprve naložíme sýr tofu.

  Dáme povařit kostku bujónu do hrnce, začneme krájet cibuli na jemno. Cibuli osmahneme na oleji na pánvičce, následně nasypeme kari, zamícháme a přidáme na pánev rýži. Promícháme a přidáváme bujón, který rýže nasaje.

  Do vařícího se bujónu vysypeme sáček sójového masa a necháme povařit.

  Na zvláštní pánvičku dáme olej, cibulku nakrájené rajče (lepší je i cherry rajče). Přidáme přiměřeně ananas a jedno na drobno pokrájené jablko. Následně přidáme sojové maso, kostky tofu, exotickou omáčku, asijské koření a vše důkladně promícháme.

  Podáváme na talíř rýži z pánve, směs z druhé pánve, polijeme olivovým olejem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *