Skip to main content
Ananasová pizza

Ananasová pizza

Včera jsem zkoušel trošku experimentovat s pizzou. No experimentovat, měl jsem doma konzervu ananasu a děti docela ujíždějí na „pizza Havaj“. No proč ne. Těsto nebyl problém, ale co dát pod kousky ananasu? Hledat na internetu originál recept jsem byl líný. Proto jsem zkusil trošku kombinovat a výsledek? Určitě stojí za vyzkoušení, bylo to super. A ne, že mě někdo v komentářích ukamenuje za nějaké zvěrstvo :))

Těsta bylo dost, tj. rozdělil jsem jej na dvě části a druhou pizzu trošku obměnil. Recept (suroviny) jsou zde taky.

Suroviny:

  • Těsto na pizzu
  • kelímek bílého jogurtu
  • čisté žervé
  • 1/2 kelímku 12% smetana
  • dvě střední cibule
  • konzerva ananasu
  • gran moravia
  • šunka (tu jsem protentokrát nahradil kápiovým salámem)

Postup

Těsta je opravdu dost, tj. půlku těsta rozválíme na pečící papír a položíme na plech. Těsto rozválejte od kraje ke kraji. Podklad připravíme z bílého jogurtu, žervé a smetany. Smetanu jsem přidal jen kvůli rozředění. Metlou je potřeba směs vymíchat dohladka. Směsi je dost, takže vyjde i na druhou pizzu.

Pizzu směsí potřeme. Šunku nakrájíme na proužky a rozhodíme po těstě. V nepravidelnosti je krása, tj. není potřeba žádné rovnoměrnosti. 🙂 Následně nakrájíme na tenká kolečka cibuli, kterou těsto posypeme. Čím víc cibule, tím líp. Zbývá poklást ananas a posypat sýrem. Následuje pečení, cca 220°C na 10-15 minut. Těsto je tenké, takže stačí jen do zbarvení okrajů.

Druhá pizza

Pro druhou pizzu je potřeba malá konzerva rajského protlaku, kterou rozmícháme se zbytkem směsi. Směsí potřeme pizzu a poklademe dle libosti a hlavně chuti. Já na ni nakladl na střídačku kolečka herkulesu a kapiový salám. Dále jsem pizzu zasypal na proužky nakrájeného zauzeného sýra (eidamu jsem se vyhnul :)) ) Doprostřed jsem ještě rozklepl dvě vajíčka a přidal na kolečka nakrájenou cibuli. Navrch jsem ještě dal trošku gran moravia.

Upečené byly obě super.

Ananasová pizza


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *