Skip to main content

Deník Metro a Karlův most

Dnes jsem si na stránkách deníku Metro přečetl článek z 18.6.2012, který si nezadá s bulvárem. Informuje o tom, že na Karlově mostě je zakázáno pod pokutou fotit ze stativu. Článek se neopírá o žádné vyhlášky, zákony, jen cituje jakési pofidérní Sdružení výtvarníku Karlova mostu a mluvčí Prahy 1. Upřímně mě tento článek zvedl ze židle a proto jsem googlil a hledal další info.

Krom toho jsem napsal na úřad Prahy 1:

Vzápětí jsem od pana Kotlára z odboru dopravy dostal odpověď:

Strýček Google mi ukázal kvanta odkazů, ať už na Facebooku nebo i na stránkách renomovaných deníků, týdeníků (např. Týden). Zdá se, že se jedná o daleko větší problém, než ukázal čistě bulvár – Metro, Tv Nova, atd., který opětně nezklamal a jen popíchnul lidi k šíření „blbé nálady“.

Nejsem právník a popravdě tomu moc nerozumím. Nechápu, proč bych si nemohl udělat foto veřejného místa, čistě pro svou soukromou potřebu, abych se mohl pochlubit  známým – hele to bylo super, tady jsem byl, tady Vašíček udělal první krok, atd., abych měl památku. V  Týden je např. zmiňovaná Eiffelova věž a focení v noci.

Uznávám autorský zákon a právo na odměnu. Taky chci za své dílo zaplatit, ale taky si myslím, že každý architekt, projektant chce, aby se o jeho díle mluvilo, protože tím roste jeho popularita, ze které následně může těžit. Když to vztáhnu na jakýkoli současný most nebo stavbu, jak jinak jej chcete někomu přestavit? Myslím, že nikdo nebude popisovat – „ty, víš, tam se nemůže fotit, je to takový most postavený přes Vltavu ze šutrů, jsou na něm sochy…“ – takových mostů je fůra. Raději si to „cvaknu“. Od čeho by jinak ty foťáky byly…

Je to myslím stejně absurdní jako oplatky za prázdná média, na která si budu zálohovat svá data.

 


Mimochodem tohle jim nevadí?

 


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

One thought to “Deník Metro a Karlův most”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *