Skip to main content

Hory doly

Kdo z nás nemá rád sladkou tečku po dobrém obědě nebo něco dobrého k odpolední kávě? Asi každý z nás nepohrdne dobrým zákuskem a pokud je s láskou pečený a k tomu ještě domácí, tak je to ta nejlepší kombinace, která může být. Jelikož jsem uvažovala, co upéci na rodinnou oslavu, napadl mě tento recept, který jsme s mou maminkou, kdysi dávno pekli a tak nějak vešel v zapomnění. Je jednoduchý a jelikož mám recept na dva krémy, tak si každý vybere dle svého gusta a chuti.

Suroviny na těsto

  • 1/4 l vody
  • 15 dkg tuku (já použila modrou Lukanu)
  • špetka soli

Tyto suroviny svaříme dohromady a poté přidáme 15 dkg hladké mouky. Pořádně promícháme a necháme vychladnout.

Postup

Po vychladnutí dáme směs do robotu nebo použijeme ruční mixér se šlehacími metlami a postupně zašleháme 6-8 vajec. Já použila 6 vajíček.

Po důkladném vyšlehání směs rozdělíme na dva plechy, které pouze vymažeme tukem. Dáme do dobře rozehřáté trouby na cca 200°C. Pečeme až je těsto pěkně nafouknuté a zbarvené dorůžova.

Po vychladnutí se na jednu půlku namaže krém a přiklopí se druhá půlka. Můžeme jemně polít rozpuštěnou hořkou čokoládou. Jelikož je tento zákusek s krémem, uchováváme na chladném místě nebo v lednici.

Krém I.:

1/2 l vody, 2 vanilkové pudinky uvaříme a necháme vychladnout.
Do šlehače dáme uvařený pudink, 1/8 másla, 15dkg cukr moučka a 1 kostka tvarohu. Vyšleháme dohladka a natřeme na upečený plát.

Krém II.:

1/2 l vody, 2 vanilkové pudinky uvaříme a necháme vychladnout. Do šlehače dáme uvařený pudink, 1 1/2 másla, 15 dkg cukr moučka a trochu rumu. Vyšleháme do hladka a natřeme na upečený plát.

Hory doly

 


Lída

Chemik, toho času na mateřské dovolené s dvěmi caparty - Tomáškem (5 let) a Vašíkem (2 roky).

One thought to “Hory doly”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *