Skip to main content

Jak ušetřit za plyn

Jelikož jsou ceny energií čím dál větší, hledal jsem, kde ušetřit. Jako první mě napadl plyn a elektřina. Zkusil jsem tedy hledat něco na internetu. Pro elektřinu jsem několik společností našel, bohužel úspora v řádu 100,- až 300,- Kč/rok se mi nevyplatí. Když si spočtu, co všechno bych pro to musel udělat – ne, nevyplatí se to, prozatím zůstávám tam, kde jsme, tj. u ČEZu.

Daleko zajímavější to bylo u plynu. Pár společností se taky našlo, ale nakonec vyhrála jedna: Global Energy. Když jsem si totiž do jejich kalkulačky dal naši spotřebu, vykouklo na mě po výpočtu číslo 8606,-, tj. roční úspora plynu takřka 9 tisícovek. To je již velmi výrazná suma. Neváhal jsem a službu objednal.

Zkuste si svou spotřebu taky vypočítat. Jen dodávám, že v účtech je udávaná spotřeba v kWh a do kalkulačky se spotřeba plynu udává v MWh, tj. (pro nematematiky) je nutno provést přepočet, desetinnou čárku (ne tečku) převést o 3 místa vlevo. Příklad: 20.282,04 kWh převedeme na 20,28204 MWh. Pozor také na zvolený kraj – když jsem si procházel jednotlivé kraje, tak byla cena pro stejnou spotřebu různá. Zaručeně největší úspora byla na Moravě.


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *