Skip to main content

Pátý a poslední den

Vydržel jsem přesně 5 dní. Ano – skončil jsem s očistnou kůrou. Někdo možná řekne, že jsem slaboch. Asi ano, ale začal jsem mít problémy s jídlem. Ne, že by mi chyběly salámy, nebo něco jiného, jen jsem se cítil strašně nafouknutý a jakmile jsem byť jen cítil zeleninu s česnekem a olejem, tak … málem to šlo vrchem. Neříkám, že očistná kůra je primárně špatná, ale možná špatně koncipovaná. Ten první týden je pořád na stejné kopyto, žádná změna. V podstatě se vystřídaly tři typy jídel. Nic víc. Nejsem diabetolog, či nějaký jiný doktor zabývající se potravou, ale co je moc je moc. Zkrátka, té smažené zeleniny bylo příliš. Ale abych jen nehanil.

V knize je hodně zajímavých receptů, některé jsme již vyzkoušeli, řada jich na vyzkoušení teprve čeká. Rozhodně je v ní i pár mouder, podle kterých se teď snažíme stravovat. Například přílohy se snažíme maximálně přetvořit na zeleninu, tj. knedlíky, brambory, rýži jíme velmi málo. A není to špatné. Ostatně i díky tomu mám nyní cukr pod kontrolou a inzulín jsem mohl stáhnout na takřka poloviční dávky. A o to mi šlo v prvé řadě.


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *