Skip to main content

Recept: tučňáčí jednohubky

Máme sice den po silvestru, ale další oslavy (my máme další už příští týden) se najisto již chystají a tak někteří ocení něco, co jsem včera objevil na internetu – tučňáčí jednohubky. Teda objevil jsem jen fotku, nepátral jsem po zdroji a tedy přesném receptu. Náplň jsme si vymysleli sami. Když jsem je vyráběli, říkal jsem si v duchu, zda nebudou jen na ozdobu, zda nebudou chuťově nevýrazné. Byly ale vynikající a jedli je i ti, co olivy nemusí.

Suroviny

  • černé olivy bez pecek
  • mrkev
  • pomazánkové máslo
  • párátka

Postup

Postup nejlépe ukáže následující obrázek. Jediné co je nutné vymyslet, je jak z pomazánkového másla vytvarovat malou kuličku. Bohatě však stačí dvě mokka lžičky a trošku si pohrát. Je to v podstatě koncert pro dvě ruce – jeden připravuje mrkev, olivy; druhý pak kuličku z pomazánkového másla.

tucnaci jednohubky

 

 


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

One thought to “Recept: tučňáčí jednohubky”

  1. Taková jednoduchá blbůstka a jak to celkem dobře vypadá :-). Díky za tip, olivy já rád a někdy určitě vyzkouším (jen konzumovat), práci nechám paní domácnosti 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *