Skip to main content

Romové už vybrali mezi sebou 500Kč

Nevím, co si mám myslet o celé situaci na Přednádraží, která je v poslední době zmiňovaná v televizi, v rádiu, na internetu, ale tahle poslední zpráva mě zvedla ze židle.

Z médií je známo, že Přednádraží je romské ghetto, podle fotek docela dobře vybydlené. Když vidím fotky, říkám si, že tohle měli zavřít už dávno, protože až to někomu spadne na hlavu, tak bude problém. Dále víme, že chudákům vypnuli vodu, protože neplatili. O elektřině se raděj nikdo nezmiňuje, ale předpokládám, že ta už je odpojena dávno. Barák hnije zespoda, sračky se doslova tlačí vzhůru. Ale v domech chce furt někdo bydlet, někomu to stojí zato.

Ta zpráva, která mě zvedla ze židle je právě o zásobování vodou publikovaná dnes na iDnes. V ní stojí, že po odpojení vodou několik dní majitel na své náklady přistavoval cisternu s pitnou vodou. Po několika dnech přestal, protože se údajně nechtěl dostat do konfliktu se stavebním úřadem. Osobně bych cisternu nepřistavoval ani těch pár dní, už tak do nich investoval za vodu před tím, kterou neplatili. Po něm vodu bezplatně dodávaly různé neziskové organizace. Toto pondělí už cisternu nepřistavily, protože jim došly peníze. Romové okamžitě podlehli panice. Dnes – v úterý – jim byla díky dárcům přistavena nová cisterna a voda je zajištěna do konce týdne. Na dotaz iDnes, kolik přispěli sami romové, bylo sděleno, že 500Kč. Ano, tito drazí spoluobčané mezi sebou vybrali takto velký obnos. Podle posledního sčítání, odmítlo domy opustit 140 lidí. To je 3,57 Kč na osobu. Šílená částka… Nechápu, jak může někdo na tohle darovat peníze. Já osobně bych něco takového neudělal. Nejsem asociál, každý rok posílám peníze na nějaký dětský domov, nějakou nadaci, ale tohle bych v životě neudělat. Obyvatelé těchto ghett mají úplně jiné hodnoty, peníze, kterými je dotuje stát, protože nepracují, dávají do kuřiva, alkoholu, značkového oblečení, ale aby si zajistili základní životní potřeby – teplo, světlo, vodu, jídlo – to ne. Proč, když jim tečou do bot vlastní sračky, je máme ze svých daní a darů z nich tahat?

Dárci prosím věnujte ty své peníze něčemu potřebnějšímu – dětem z dětských domovů, postiženým. Tam budou mít větší význam.


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *