Skip to main content

Wellness v Ostravě

Již tři nebo čtyři (?) – toto ubíhá – roky chodím nepravidelně na wellness na Čapkárnu (nový název Vodní svět – Moravská Ostrava a Přívoz). Občas je potřeba zrelaxovat a tohle je velmí příjemný druh relaxu.

Ze začátku jsem si říkal – škoda, že nemáme wellness centrum jako je v Praze či v Pasohlávkách u Brna. Docela mi to tu chybí, nebo spíše chybělo, ale co se dá dělat. Záměrně píšu minulý čas.

Na relativně malé prostoru (centrum vzniklo na původním základě Čapkárny) postupně vzniklo něco, co může relaxacechtivým návštěvníkům poskytnout odpočinek, jaký lze zažít i v Praze nebo Pasohlávkách.

Ze začátku se mi zdejší centrum jevilo jako příšerně malé, kam nebude nikdo chodit. Na  čtvercovém základu byly tři páry (klasická, solná a aromatická), finská sauna, Kneipův chodník, ochlazovací bazének, sprchy, vyhřívaná lehátka a hydromasážní vany. Samotnou místností pak byla (je) sluneční louka.

Na začátek nic moc, zvlaášť když se přidaly dětské nemoci v podobě nefunkčního sprchového koutu, sem tam odpadávající kachličky, atd. O rok později, při další sezóně, byly neduhy pryč a přibyla infrasauna a vychytávky. Například miska ovoce (dostane každý návštěvník, výborná věc, jinde jsem to nezažil), na osvěžení po saunování džber se studenou vodou, upravena sprcha, atd. Letos do saun a par přibyly ledky, nová výmalba, výzdoba o proti loňsku doznala zlepšení (ne, že by na té loni bylo něco špatně, ale zkrátka je to příjemnější). Upravila se i další sprcha. Zkrátka rok od roku se zdejší centrum posunuje kupředu a já se těším, čím zase překvapí další rok.

finska-sauna1

Fotografie převzata ze stránek: http://www.sareza.cz/vodni-svet/wellness-centrum/finska-sauna/


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *