Skip to main content

Zapečený hermelín s bramborem a anglickou

Před nedávnem jsem na FCB zaregistroval krátké video na zapečený hermelín s bramborem a anglickou. Bezmyšlenkovitě jsem na něj klikl. Již první vteřiny mi však aktivovaly chuťové pohárky a já si řekl, že to musím při nejbližší příležitosti vyzkoušet. Video jsem však už nedohledal, stejně tak název receptu. Takže následující recept je to, co jsem si vzpomněl, použil trošku invence a výsledek? Báječný. Pochutnala si celá rodina. Recept je ideální k posezení s přáteli. Zkuste to taky, není to složité. 

Suroviny

  • malý kulatý bochník chleba
  • 2 velké hermelíny
  • anglickou slaninu
  • malé brambory
  • sůl 
  • česnek 

Postup

V původním receptu je snad použita nějaká velká kulatá houska. Tu jsem nesehnal, ani si nijak neuvědomuji, že bych ji někdy viděl, proto jsem použil malý bochník chleba z Globusu. Prodávají ho pod názvem Horal. Ten nahoře seřízneme. Hermelín položíme na chleba a nožem jej obřízneme. Jde o to, abychom v chlebu vydlabali přesný otvor na vložení hermelínu. Do Horalu se vejdou právě dva. Každý hermelín podélně několikrát nařízneme. Do řezů vložíme několik plátků česneku. Chleba je připraven. Stačí ho jen vložit na lehce omaštěný plech.

Malé brambory oloupeme a 10 minut vaříme ve vroucí osolené vodě. Scedíme, necháme chvíli vychladnout. Následně každý brambor obalíme v plátku anglické. Brambory pak klademe na plech jeden vedle druhého. Pokud je brambor více než slaniny, doporučuji je dát na plech taky, potřít je česnekem a posypat cibulí nakrájenou na proužky. 

Oba plechy vložíme do trouby rozpálené na 220°C. Chleba se bude péct déle – cílem je změknutí hermelínu. Brambory s anglickou jsou takřka hned, takže je vhodné dát do trouby chleba dopředu. 

Jakmile je hermelín v chlebu roztopen, je nejvyšší čas jídlo podávat. Brambory i chleba dejte doprostřed stolu, každému do ruky vidličku a jedem. Napíchnout brambor s anglickou, namočit do hermelínu a … 

Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

One thought to “Zapečený hermelín s bramborem a anglickou”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *