Skip to main content

Romové z Přednádraží po druhé

Při pročítání dnešního tisku jsem narazil opětně na zmínku o ulici Přednádraží. Jak jinak i tentokrát mají naši milí spoluobčané neřešitelný problém. Na iDnes v článku autor přetiskuje vyjádření pana Jurči z ČEZU: „Odpojili jsme tři vchody, protože v domech nemáme žádného odběratele. Není tam nikdo, s kým bychom měli uzavřenou smlouvu. Elektřinu jsme odpojili z preventivních a bezpečnostních důvodů,“. Věta v překladu říká – v domě není nikdo, kdo platí. Hned na to se jakýsi tamější obyvatel rozčiluje, jak je to strašné, že neví co mají dělat, co si počnou v zimě, že musí jíst akorád chleba s nutelou a rohlíky s paštikou. Hned na to se vyjadřuje Vishwanathan (ten, aby někde chyběl), že je to kruté apod.

Nechápu, co je na tom krutého. Nechápu, kde berou tu drzost něco takového naši spoluobčané vypustit s úst. Úřad je měl dávno rozprášit do ubytoven, baráky na náklady majitele strhnout a hotovo. Bylo by po kauze, která jen prudí obyčejné lidi. Nechápu, proč se toho média neustále chytají. Pochybuju, že kdyby se to týkalo kohokoli z nás pracujících nebo si aktivně hledajících práci, tak se o tom někdo zmíní.

Na závěr pár rad našim nepracujícím s nataženou rukou stojícím spoluobčanům. Nepochybuju, že se to k nim dostane, ale pokud ne, klidně jim to citujte, a raději víckrát:

Vážení obyvatelé Přednádraží, jedna rada k nezaplaceni: ZAPLAŤTE. Za elektřinu, za vodu, za plyn… A až si dáte do pořádku všechny své osobní věci a povinnosti, pak teprve ubekujte, jak vám pořád někdo ubližuje. Nestůjte neustále s nataženou dlaní před ÚP, nečekejte každý měsíc na „socku“ a něco dělejte!!!

Stát tu není jenom kvůli vám, existuje daleko více potřebnějších než jste vy, a já vás ze svých daní živit nechci. Mám vás až „pocamcať“.

ghetto


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *