Skip to main content

Židle a stoly v restauracích

Při návštěvách restaurací mě krom jídla zajímá i prostředí. Pokud je kuchař jednička, ale prostředí stojí za nic, nikdy jídlo dokonale nevychutnáte, protože vaše pozornost je neustále odváděná někam jinam.

136_monte-1Stejně tak to platí i o stole a židli, na které sedíte. Není nic horšího, než když sedíte na nepohodlné židli, nebo za stolem, který je buď moc nízký nebo moc vysoký. Při mých problémech se zády je to dost problém.

Pamatuji se na čínskou restauraci v Ostravě – snad první, která tu byla. Jídlo dobré, jen po jídle jsem se velice rychle zvedal, protože jsem nemohl usedět – stůl se židlí byl v nesprávné výšce. Což je pro restauraci problém, pokud chce na hostu vydělat, musí myslet i nakové maličkosti. Židle i stoly sice vypadaly hezky, ale to není vše, že?

Proto při vstupu do restaurace vždy koukám nejprve na čem a u čeho budu sedět, pak na prostředí. Díky internetu a referencím mám o kvalitě jídla většinou přehled dopředu.

Mimochodem je velice zajímavé, jak sezení může  ovlivnit celkové pojetí restaurace. Kvalitní a designově vyvedené stoly a židle pak nepotřebují již mnoho a restaurace působí hodně příjemně.

Při prohlížení webu jsem náhodou našel stránky http://www.objekta.sk, které se soustředí mimo jiné právě na stoly, židle, křesla pro restaurace a hotely. V jejich nabídce naleznete krom zmíněných židlí, křesel a stolů i postele (samozřejmostí jsou i rošty) a látky pro sjednocení designu celé místnosti. Látky jsou určeny pro venkovní i vnitřní použití.

Je rozdíl, když sedíte na něčem takovém, nebo když sedíte na unifikované židli ze super marketu a za stolem z téhož zdroje. Majitel se pak snaží dojem vylepšit různými kýčovými věcmi v podobě prostírek, umělých kytiček a podobně.

albrecht-1-view

Zdroj obrázku: objekta.sk


Radek

Bývalý učitel, toho času programátor web aplikací v zaměstnaneckém poměru, affilák, otec dvou malých rošťáků Tomáška a Vašíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *